Náš příběh

Co se stane, když se potká učitel a herní vývojář?

Ondra

Jsem učitel a herní designér. Tvořím náš vzdělávací program a vedu všechna setkání s dětmi.

Zdeněk

Už 15 let vyvíjím software. Programuju naše hry, herní server a webovou platformu.
Co se stane, když se potká učitel a herní vývojář?

Playful

Jsme Ondra a Zdeněk. Učitel a vývojář.
Spojuje nás nadšení do vzdělávání, her a technologií. Nemůžeme si pomoct než tvořit hry a zážitky pro ostatní.
Proto jsme se v dubnu 2023 rozhodli založit Playful, abychom pomohli vytvořit takovou budoucnost vzdělávání, jakou chceme pro sebe a naše (budoucí) děti.
Věříme, že...

Učení má být zábava.

Hry jsou podle nás nejlepší způsob, jak se naučit cokoliv. (Pokud se používají dobře a doplní se reflexí.) Nutit děti do zapamatování si informací bez širšího kontextu je nedostatek vzdělávacího systému, který bychom neměli přehlížet, protože v dětech zabíjí zvědavost a chuť se učit.

Sebepoznání je základ pro dobrý život.

Chceme dětem pomoct lépe porozumět sami sobě, protože znát sám sebe a věřit vlastnímu rozhodovacímu procesu je naprostý základ, bez kterého se v životě nikdo nepohneme. Proto se v našem programu tolik soustředíme na individuální zpětnou vazbu. Pokud dokážeme dětem pomoct o 10% lépe porozumět sami sobě, budeme hrdí na výsledek naší práce.

Děti dokážou víc, než si myslíme.

Většina lidí děti podceňuje a nedá jim šanci se projevit a zazářit. Pokud chceme od dětí zodpovědnost a respekt, musíme je nejdříve sami respektovat. Dejme dětem prostor řešit opravdu složité problémy. Děti si užívají zkoumání komplexních problémů, pokud chybu bereme jako učící moment a ne něco, za co bychom je trestali. Když se děti naučí řešit komplexní problémy, mají do života vystaráno.
Naše vize

Online škola hrou

Tvoříme skutečnou školu hrou. Online, aby byla dostupná pro každé dítě na světě s připojením na internet. Založená na poznatcích z neurovědy, hrách a nejmodernějších technologiích, která dělají učení zábavnější, personalizovanější a dostupnější.
Kde jsme teď

Rozjíždíme první program. Přidáte se?

Máme otestovaný program s 60+ dětmi a postupně spouštíme další a další skupiny dětí, kterým věnujeme neskutečně moc času, energie a individuální pozornosti.
Souhlasíte s naší vizí pro budoucnost vzdělávání? Přijďte si vyzkoušet naše hry, které dětí učí dovednosti 21. století.
User ratingUser ratingUser ratingUser ratingUser rating
5-star rating
od 60+ dětí a rodičů
Chcete se dozvědět více?

Podcast o našem programu